Signify Luminaries Surface Mount R DS 9" 2LM 5CCT UNV
Signify Luminaries #:SD9RSLMZ10SCTUW
SKU: SIGNSD9RSLMZ10SCTUW
UPC: 190096131822
SKU: SIGNSD9RSLMZ10SCTUW
UPC: 190096131822
Your Price: $48.30 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product Surface Mount R DS 9" 2LM 5CCT UNV
Specification Sheet
| Color Rendering Index (CRI): | 90 |
| Grade: | Value Grade |
| Number Of Pieces: | 1 |
| Downlight Type: | Lensed Downlight |
| Enclosure: | Metal |
| Photometric Distribution Type: | Diffuse |
| Color Temperature: | Selectable;2700 K;3000 K;3500 K;4000 K;5000 K |
| Efficacy: | 70 lm/W |
| Lamp Watts: | 13 W;16 W |
| Luminaire Lumens: | 1000 lumen;1200 lumen |