Signify Luminaries Surface Mount R DS 7" 2LM 5CCT UNV
Signify Luminaries #:SD7RSLMZ10SCTUW
SKU: SIGNSD7RSLMZ10SCTUW
UPC: 190096131815
SKU: SIGNSD7RSLMZ10SCTUW
UPC: 190096131815
Your Price: $31.23 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product Surface Mount R DS 7" 2LM 5CCT UNV
Specification Sheet
| Color Rendering Index (CRI): | 90 |
| Grade: | Value Grade |
| Number Of Pieces: | 1 |
| Downlight Type: | Lensed Downlight |
| Enclosure: | Metal |
| Photometric Distribution Type: | Diffuse |
| Color Temperature: | Selectable;2700 K;3000 K;3500 K;4000 K;5000 K |
| Efficacy: | 60 lm/W |
| Lamp Watts: | 12 W;14 W |
| Luminaire Lumens: | 800 lumen;1000 lumen |