Signify Luminaries SLIM 7" ROUND 900 LM 90-30K 120V WHT TRI
Signify Luminaries #:S7R930K10
SKU: SIGNS7R930K10
UPC: 190096037179
SKU: SIGNS7R930K10
UPC: 190096037179
Your Price: $65.77 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product SLIM 7" ROUND 900 LM 90-30K 120V WHT TRI
Specification Sheet
| Color Rendering Index (CRI): | 90 |
| Color Temperature: | 3000 K |
| Downlight Type: | Open Downlight |
| Grade: | Value Grade |
| Photometric Distribution Type: | Direct |
| Number Of Pieces: | 1 |
| Enclosure: | Metal and Plastic |
| Luminaire Lumens: | 900 lm |
| Efficacy: | 65 lm/W |