Your Price: $686.69 / RL
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product SLEEVE, 1 IN DIA X 2 IN W
Specification Sheet
Detailed Description
PermaSleeve Polyolefin Wire Marking Sleeves, White, 1" Dia x 2" W, Roll of 250 Each
| Finish: | Matte |
| Temperature Range: | -67 F - 275 F |
| Quantity: | Roll of 250 Each |
| Suggested Ribbon Series: | IP-R6600;R6600 |
| Height: | 1.66 in |
| Wire Gauge: | 2 AWG - 500 MCM |
| For Use with Printer: | BBP11;BBP12;BBP72;i5100;i7100;PR Plus;IP Series;THT 3" Core Printers |
| Wire Range: | 0.375 in to 0.95 in |