Your Price: $942.89 / RL
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product SLEEVE, 0.5 IN DIA X 2 IN W
Specification Sheet
Detailed Description
Double Sided PermaSleeve Polyolefin Wire Marking Sleeves, Yellow, 0.5" Dia x 2" W, Roll of 500 Each
| Finish: | Matte |
| For Use with Printer: | BBP72;i5100;i7100;PR Plus;IP Series;THT 3" Core Printers |
| Quantity: | Roll of 500 Each |
| Temperature Range: | -67 F - 275 F |
| Height: | 0.851 in |
| Wire Gauge: | 8 AWG - 1 AWG |
| Wire Range: | 0.187 in to 0.45 in |
| Suggested Ribbon Series: | IP-R6600;R6600 |