Your Price: $1,605.45 / RL
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product SLEEVE, 0.375 IN DIA X 2 IN W
Specification Sheet
Detailed Description
Double Sided PermaSleeve Polyolefin Wire Marking Sleeves, Yellow, 0.375" Dia x 2" W, Roll of 1000 Each
| Finish: | Matte |
| For Use with Printer: | BBP72;i5100;i7100;PR Plus;IP Series;THT 3" Core Printers |
| Temperature Range: | -67 F - 275 F |
| Height: | 0.645 in |
| Wire Gauge: | 12 AWG - 4 AWG |
| Wire Range: | 0.125 in to 0.32 in |
| Suggested Ribbon Series: | IP-R6600;R6600 |
| Quantity: | Roll of 1000 Each |