Pass & Seymour SELF GROUNDING 3W AC 15A 120V SW WH
Pass & Seymour #:663SWG
SKU: LEGR663SWG
UPC: 785007256482
SKU: LEGR663SWG
UPC: 785007256482
Your Price: $3.65 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product SELF GROUNDING 3W AC 15A 120V SW WH
Specification Sheet
Warranty
Detailed Description
Three Pole, Self Grounding Switch, 15 amps, 120 volts, White.
| Color: | White |
| Voltage Rating: | 120 |
| Country code for ECCN: | MX |
| Application Sector: | Commercial |
| Voltage: | 120.0 V |
| Amperage: | 15.0 A |
| Product Height: | 4.195 in |
| Product Depth: | 1.09 in |
| Product Width: | 1.25 in |
| _Material: | Thermoplastic |
| _Number Of Wires: | 3 |
| _Wire Size: | 12-14Awg |
| Size: | 4.25" |