Pass & Seymour SELF GROUNDING 3W AC 15A 120V SW LA
Pass & Seymour #:663SLAG
SKU: LEGR663SLAG
UPC: 785007256581
SKU: LEGR663SLAG
UPC: 785007256581
Your Price: $3.65 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product SELF GROUNDING 3W AC 15A 120V SW LA
Specification Sheet
Warranty
Detailed Description
3-way Switch, Illuminated, 15A, 120 volts
| Color: | Light Almond |
| Voltage Rating: | 120 |
| Country code for ECCN: | MX |
| Application Sector: | Commercial |
| Voltage: | 120.0 V |
| Amperage: | 15.0 A |
| _Material: | Thermoplastic |
| _Number Of Wires: | 3 |
| _Wire Size: | 12-14Awg |
| Size: | 4.25" |