NSi Industries Rcpt Mini A Sz Male Flg Mt 5P 1ft
NSi Industries #:105PF0010M
SKU: NSII105PF0010M
UPC: 785411031842
SKU: NSII105PF0010M
UPC: 785411031842
Your Price: $49.53 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product Rcpt Mini A Sz Male Flg Mt 5P 1ft
Detailed Description
Mini-Link Receptacle, Male Flange Mount, 5 pole, 1'
| Maximum Operating Temperature: | 221 F |
| Color: | Ivory |
| Conductor Material: | Copper |
| Length: | 1 ft |
| Material: | Aluminum |
| Number Of Poles: | 5 |
| Amperage Rating: | 8 A |
| Height: | 1.07 in |
| Voltage Rating: | 600 VDC |
| Width: | 1.25 in |