Pass & Seymour RADIANT SCREWLESS WALLPLATE 2G, GRP
Pass & Seymour #:RWP262GCC6
SKU: LEGRRWP262GCC6
UPC: 785007173796
SKU: LEGRRWP262GCC6
UPC: 785007173796
Your Price: $12.53 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product RADIANT SCREWLESS WALLPLATE 2G, GRP
Detailed Description
Designed to complement any space, the radiant Collection features sleek, screwless wall plates for cleaner lines and a sophisticated touch. Pair this two-gang option with your preferred combination of radiant switches, dimmers, and/or outlets for a completed look that's a step above ordinary.
| Application Sector: | Residential/Commercial |
| Product Depth: | 0.25 in |
| Product Height: | 4.5 in |
| Wall Plate Type: | Outlet, Dimmer/Switch |
| Mounting Type: | Screwless |
| Jigsaw Product Type: | Wall Plate |
| Wall Plate Size: | Oversized |
| Jigsaw Channel Availability: | Distribution, Retail |
| Product Width: | 4.96 in |
| Color: | Graphite |