Pass & Seymour RADIANT SCREWLESS WALLPLATE 1G, GRP
Pass & Seymour #:RWP26GCC6
SKU: LEGRRWP26GCC6
UPC: 785007173789
SKU: LEGRRWP26GCC6
UPC: 785007173789
Your Price: $6.30 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product RADIANT SCREWLESS WALLPLATE 1G, GRP
Detailed Description
Designed to complement any space, the radiant Collection features sleek, screwless wall plates for cleaner lines and a sophisticated touch. Pair with your radiant switch, dimmer, or outlet for a completed look that's a step above ordinary.
| Application Sector: | Residential/Commercial |
| Product Depth: | 0.25 in |
| Product Height: | 4.5 in |
| Wall Plate Type: | Outlet, Dimmer/Switch |
| Mounting Type: | Screwless |
| Jigsaw Product Type: | Wall Plate |
| Jigsaw Channel Availability: | Retail, Distribution |
| Product Width: | 3.15 in |
| Color: | Graphite |