Pass & Seymour RADIANT 0-10V FL/LED DIMMER, WH
Pass & Seymour #:RH4FBL3PW
SKU: LEGRRH4FBL3PW
UPC: 785007053326
SKU: LEGRRH4FBL3PW
UPC: 785007053326
Your Price: $93.10 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product RADIANT 0-10V FL/LED DIMMER, WH
Specification Sheet
Warranty
Detailed Description
0-10V Radiant LED/Fluorescent Dimmer, White
| Color: | White |
| Material: | Thermoplastic |
| Mounting: | Box Mount |
| Operating Temperature: | Ambient Temperature: 0 and 40C |
| Connection: | Screw Terminals |
| Enclosure: | Thermoplastic |
| Application Sector: | Residential |
| Number of Switches: | 1.0 |
| Warranty Type: | Limited Lifetime Warranty |
| Product Height: | 4.25 in |
| Product Depth: | 1.25 in |
| Number of Gangs: | 1.0 |
| Bulb Compatibility: | Fluorescent, LED |
| Compatible Add-Ons: | RHKIT |
| Voltage: | 0 to 10 V |