Thomas & Betts FTN500-55-6NTNIPSS Al Trans Conn W/insulated Pad
$2,766.32
Thomas & Betts #: FTN500-55-6NTNIPSS
SKU: ABBIFTN500-55-6NTNIPSS
UPC: 751144289652
SKU: ABBIFTN500-55-6NTNIPSS
UPC: 751144289652
| Application: | Support and framing applications |
| Length: | 10 ft |
| Width: | 1-1/2 in |
| Depth: | 1-1/2 in |
| Gauge: | 12 Gauge |
| Size: | 12-7/8 x 10-5/8 x 4-1/8 in |
| Special Features: | Insulated Pad, Insulating Rockets |
| Finish: | Tin Plated, PVC Coating |