RAB Lighting A19-8.5-E26-827-ND-120-277V 9W 60EQ 800LM E26 CRI80 27K N-DIM 12PK
$3.50
RAB Lighting #: A19-8.5-E26-827-ND-120-277V
SKU: RABLA19-8.5-E26-827-ND-120-277V
UPC: 019813833835
SKU: RABLA19-8.5-E26-827-ND-120-277V
UPC: 019813833835
| Type: | LAMPS |
| Wattage: | 8 W |
| Shape: | A19 |
| Lumens: | 800 Lm |
| Color Temperature: | 2700 K |
| Finish: | Frosted |
| Average Life: | 25000 Hr |
| Voltage Rating: | 120-277 V |
| Color Rendering Index (CRI): | >80 CRI |