RAB Lighting 9W 60EQ 800LM E26 CRI80 27K N-DIM 12PK
RAB Lighting #:A19-8.5-E26-827-ND-120-277V
SKU: RABLA19-8.5-E26-827-ND-120-277V
UPC: 019813833835
SKU: RABLA19-8.5-E26-827-ND-120-277V
UPC: 019813833835
Your Price: $3.50 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product 9W 60EQ 800LM E26 CRI80 27K N-DIM 12PK
Specification Sheet
Warranty
Detailed Description
Bulb A19 9W,60 EQ, 800Lm 120/277V, Base E26, 80CRI, 2700K, Non-Dimmable
| Type: | LAMPS |
| Wattage: | 8 W |
| Shape: | A19 |
| Lumens: | 800 Lm |
| Color Temperature: | 2700 K |
| Finish: | Frosted |
| Average Life: | 25000 Hr |
| Voltage Rating: | 120-277 V |
| Color Rendering Index (CRI): | >80 CRI |