nVent LPC202LST POINT,CU,3/8IN X 12IN TINNED
$0.00
nVent #: LPC202LST
SKU: NVENLPC202LST
UPC: 782856597056
SKU: NVENLPC202LST
UPC: 782856597056
| Type: | Conventional Air Terminals |
| Application: | Lightning Protection |
| Unit Weight: | 0.19-0.19 |
| Height: | 304.8-304.8 |
| Height (Imperial) : | 12 in |
| Thread Size: | 3/8" UNC |
| Material: | Copper |
| Diameter (Imperial) : | 3/8 in |
| Diameter: | 0.375-0.375 |
| Finish: | Tinned |
| Unit Weight (imperial) : | 0.410 lb |