Klein Tools Inc 32900 7-in-1 Impact Flip Socket, Handle
$31.50
Klein Tools Inc #: 32900
SKU: KLEI32900
UPC: 092644329005
SKU: KLEI32900
UPC: 092644329005
| Overall Height: | 1.5" (3.8 cm) |
| Drive Size: | 1/4" |
| Number of Points: | 6 |
| Overall Length: | 7" (17.8 cm) |
| Application: | Fastening; Impact Driving |
| Material: | Hardened Steel |
| Socket Size: | 1/4", 5/16", 11/32", 3/8", 7/16", 1/2" |
| Special Features: | Impact Rated; Flip Socket; Rare-Earth Magnet |
| Type: | Magnetic Multi-Bit Screwdriver |