Pass & Seymour RHFB83PTC RADIANT FLUORES SP/3W 8A DIMMER, TRI-COL
$85.06
Pass & Seymour #: RHFB83PTC
SKU: LEGRRHFB83PTC
UPC: 785007053432
SKU: LEGRRHFB83PTC
UPC: 785007053432
| Material: | Thermoplastic |
| Mounting: | Box Mount |
| Operating Temperature: | Ambient Temperature: 0 and 40C |
| Connection: | Screw Terminals |
| Enclosure: | Thermoplastic |
| Application Sector: | Residential |
| Number of Switches: | 1.0 |
| Warranty Type: | Limited Lifetime Warranty |
| Product Height: | 4.25 in |
| Color: | Ivory, Light Almond, White |
| Product Depth: | 1.25 in |
| Number of Gangs: | 1.0 |
| Jigsaw Channel Availability: | Distribution, Retail |
| Product Width: | 2.5 in |
| Bulb Compatibility: | Fluorescent |