Pass & Seymour RH4FBL3PW RADIANT 0-10V FL/LED DIMMER, WH
$93.10
Pass & Seymour #: RH4FBL3PW
SKU: LEGRRH4FBL3PW
UPC: 785007053326
SKU: LEGRRH4FBL3PW
UPC: 785007053326
| Color: | White |
| Material: | Thermoplastic |
| Mounting: | Box Mount |
| Operating Temperature: | Ambient Temperature: 0 and 40C |
| Connection: | Screw Terminals |
| Enclosure: | Thermoplastic |
| Application Sector: | Residential |
| Number of Switches: | 1.0 |
| Warranty Type: | Limited Lifetime Warranty |
| Product Height: | 4.25 in |
| Product Depth: | 1.25 in |
| Number of Gangs: | 1.0 |
| Bulb Compatibility: | Fluorescent, LED |
| Compatible Add-Ons: | RHKIT |
| Voltage: | 0 to 10 V |