Siemens Industry SGN080RPA GEN 80KW 1P 120/240V N LP AL 3600
$0.00
Siemens Industry #: SGN080RPA
SKU: SIEMSGN080RPA
UPC: 662643853957
SKU: SIEMSGN080RPA
UPC: 662643853957
| Design of the housing: | Aluminum |
| Phase: | 1 |
| Frequency Rating: | 60 Hz |
| Speed Rating: | 3600 1/s |
| Application: | Toprovidestandbypowerwhennecessary |
| Standard: | UL |
| Amperage Rating: | 333 A |
| Length: | 48 in |
| Noise Level: | 74 dB |
| Rating: | 80 W |
| Type: | LiquidCooled |
| Width: | 37 in |