Please Call (865) 483-1766 for Pricing
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product MANUAL FLEX PUNCH TOOL
Specification Sheet
Detailed Description
MFPT nVent ERIFLEX Flexibar Punching Tool
| Application: | Power Connections |
| Material: | Steel |
| Depth: | 240-240 |
| Depth (Imperial) : | 9400 in |
| Type: | MFPT nVent ERIFLEX Flexibar Punching Tool and Accessories |
| Height: | 17.7-17.7 |
| Width: | 110-110 |
| Unit Weight: | 33.3-33.3 |
| Width (imperial) : | 4300 in |
| Height (Imperial) : | 17700 in |