RAB Lighting LED 6W 40EQ 480LM E26 CRI80 4K N-DIM
RAB Lighting #:A19-6-E26-840-ND
SKU: RABLA19-6-E26-840-ND
UPC: 019813834245
SKU: RABLA19-6-E26-840-ND
UPC: 019813834245
Your Price: $1.75 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product LED 6W 40EQ 480LM E26 CRI80 4K N-DIM
Specification Sheet
Warranty
Detailed Description
A Line Bulbs 480 Lumens Led A19 6W 40Eq E26 CRI80 4000K Non-Dimming
| Type: | LAMPS |
| Average Life: | 15000 Hr |
| Shape: | A19 |
| Voltage Rating: | 120 V |
| Beam Angle: | 230 Deg |
| Lumens: | 480 Lm |
| Color Temperature: | 4000 K |
| Wattage: | 6 W |
| Color Rendering Index (CRI): | equals80 CRI |
| Finish: | White |