RAB Lighting LED 13W 75EQ 1100LM E26 CRI80 27K DIM
RAB Lighting #:A19-13-E26-827-DIM
SKU: RABLA19-13-E26-827-DIM
UPC: 019813834023
SKU: RABLA19-13-E26-827-DIM
UPC: 019813834023
Your Price: $3.85 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product LED 13W 75EQ 1100LM E26 CRI80 27K DIM
Specification Sheet
Warranty
Detailed Description
A Line Bulbs 1100 Lumens Led A19 13W 75Eq E26 CRI80 2700K Dimmable
| Type: | LAMPS |
| Average Life: | 15000 Hr |
| Shape: | A19 |
| Voltage Rating: | 120 V |
| Beam Angle: | 230 Deg |
| Color Rendering Index (CRI): | 80 CRI |
| Color Temperature: | 2700 K |
| Lumens: | 1100 Lm |
| Wattage: | 13.5 W |