Signify Luminaries Flat Downlight R DS 4" 700lm 5CCT 120V
Signify Luminaries #:FD4R7ESCT1W
SKU: SIGNFD4R7ESCT1W
UPC: 190096131686
SKU: SIGNFD4R7ESCT1W
UPC: 190096131686
Your Price: $15.40 / EA
Save 20%
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product Flat Downlight R DS 4" 700lm 5CCT 120V
Specification Sheet
| Color Rendering Index (CRI): | 90 |
| Grade: | Value Grade |
| Downlight Type: | Wet Location |
| Number Of Pieces: | 1 |
| Enclosure: | Metal |
| Photometric Distribution Type: | Diffuse |
| Color Temperature: | Selectable;2700 K;3000 K;3500 K;4000 K;5000 K |
| Lamp Watts: | 11 W |
| Luminaire Lumens: | 700 lumen |
| Efficacy: | 61 lm/W |