Your Price: $16.44 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product F96T12/DX/HO/ALTO 15PK
Specification Sheet
| Base: | R17D & R17d (RDC) |
| Beam Angle: | 240 Deg |
| Shape: | T-12 (T12) |
| Wattage: | 110 W |
| Lumens: | 6750 lm |
| Bulb: | T-12 (T12) |
| Color Rendering Index (CRI): | 90 |
| Color Temperature: | 6500 K |
| Lamp Wattage: | 110 W |