Your Price: $12.67 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product F21T5/830/ALTO 40PK
Specification Sheet
| Shape: | T5 & 16 mm (T5) |
| Base: | G5 & G5 |
| Bulb: | T5 & 16 mm (T5) |
| Color Rendering Index (CRI): | 82 |
| Diameter: | 0.67 IN |
| Dimmable: | Dimmable |
| Color: | Warm White (WW) |
| Color Temperature: | 3000 K |
| Amperage Rating: | 0.165 A |
| Start Type: | High Efficiency |
| Wattage: | 21 W |
| Lumens: | 2100 lm |
| Special Features: | High Efficiency Alto |