Please Call (865) 483-1766 for Pricing
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product DR CLIP M4
Detailed Description
DR-CLIP Clip Nut for Symmetric DIN Rail, M4 Screw
| Application: | Power Connections |
| Material: | Steel |
| Type: | DIN Rail Accessories |
| Unit Weight: | 0.01-0.01 |
| Depth: | 11-11 |
| Depth (Imperial) : | 0.430 in |
| Height: | 41-41 |
| Width: | 35-35 |
| Screw Diameter: | 4-4 |
| Width (imperial) : | 1380 in |
| Height (Imperial) : | 1610 in |