Thomas & Betts Cu Tp Tran Stud Adptr 6hole1in
Thomas & Betts #:2042-35
SKU: ABBI2042-35
UPC: 075114369596
SKU: ABBI2042-35
UPC: 075114369596
Your Price: $498.90 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product Cu Tp Tran Stud Adptr 6hole1in
Detailed Description
Copper Tin-Plated Transformer Stud Adapter for NEMA Pad-Style Connections - Six-Hole Transformer Stud Adapter, Stud Size 1-14. (6) 1/2 inch Bolt Holes. 3/8 inch Thick x 3.5 inch Wide x 7 inch Long.
| Application: | Support and framing applications |
| Length: | 10 ft |
| Width: | 1-1/2 in |
| Depth: | 1-1/2 in |
| Gauge: | 12 Gauge |
| Size: | Length 7 in , Width 3-1/2 in |
| Finish: | Tin Plated |
| Special Features: | 6-Hole Pad |