Thomas & Betts Benfield Cutting Vise For Conduit
Thomas & Betts #:BLC-1TB
SKU: ABBIBLC-1TB
UPC: 786210910635
SKU: ABBIBLC-1TB
UPC: 786210910635
Your Price: $387.61 / EA
Save 20%
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product Benfield Cutting Vise For Conduit
Detailed Description
Benfield Conduit Cutting Vise, Light Weight Cast Iron Vise Can Be Bench Mounted Or Carried In tool Box, Suitable for Conduit Sized 3/8 Inch to 1 1/2 Inch, Works Well On Other Tubings and Materials, Weight 2.4 Pounds
| Length: | 10 ft |
| Width: | 1-1/2 in |
| Depth: | 1-1/2 in |
| Gauge: | 12 Gauge |
| Finish: | Gold |
| Special Features: | Can be Bench Mounted or Carried in Tool Box |
| Type: | Conduit Cutting Vise |
| Application: | Vise for Cutting Conduit |
| Cutting Capacity: | 3/8 - 1-1/2 in |