Thomas & Betts Alconn 2way 2bolt 16-3/8in 18outl R
Thomas & Betts #:FSN-99-AWR
SKU: ABBIFSN-99-AWR
UPC: 075114432894
SKU: ABBIFSN-99-AWR
UPC: 075114432894
Your Price: $1,440.98 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product Alconn 2way 2bolt 16-3/8in 18outl R
Detailed Description
Aluminum Flood-Seal 125 Series Connectors - two-way configuration, two-bolt design with 1.75 inch Center to Center spacing, length 16-3/8 inch, Width 3.125 inch. Total Outlets 18 with 9 per Side, PVC Coating. Includes 36 Screws - 1/2-13 x 1 inch. Assembled with Rockets - Black EPDM Rubber
| Length: | 10 ft |
| Width: | 1-1/2 in |
| Depth: | 1-1/2 in |
| Gauge: | 12 Gauge |
| Finish: | Gold |
| Size: | Length 16-3/8 in |
| Application: | Multi-port Connector with Two Bolt Design |
| Special Features: | Two-Bolt Design with Flood-Seal Rockets |