Thomas & Betts Al Universal Quick Disc Xfmr Conn Kit
Thomas & Betts #:EZB 6500 SLK
SKU: ABBIEZB 6500 SLK
UPC: 075114400374
SKU: ABBIEZB 6500 SLK
UPC: 075114400374
Your Price: $787.09 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product Al Universal Quick Disc Xfmr Conn Kit
Detailed Description
Aluminum Universal Quick Disconnect Transformer Connector Kit, Cable Range #6 to 500 Kcmil, Streetlight #14 to #2, Kit Includes (2) Bars with Boots and (1) Bare Bar.
| Application: | Support and framing applications |
| Length: | 10 ft |
| Width: | 1-1/2 in |
| Depth: | 1-1/2 in |
| Gauge: | 12 Gauge |
| Size: | 8-3/4 in |
| Finish: | Bare |
| Special Features: | (2) Bars with Boots and (1) Bare Bar |