Thomas & Betts Al Quick Disc Transformer Spade
Thomas & Betts #:ABD 8350 SLC
SKU: ABBIABD 8350 SLC
UPC: 075114308953
SKU: ABBIABD 8350 SLC
UPC: 075114308953
Your Price: $162.32 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product Al Quick Disc Transformer Spade
Detailed Description
Aluminum, Quick Disconnect, 8 Outlets for #12 to 350 kcmil, 9-1/2 inch Long, 1-1/4 inch High, 7/8 inch Wide, with Oxide Inhibiting Compound. 5/8 inch Stud Size. #14 to #4 Streetlight Outlet.
| Application: | Support and framing applications |
| Length: | 10 ft |
| Width: | 1-1/2 in |
| Depth: | 1-1/2 in |
| Gauge: | 12 Gauge |
| Finish: | Gold |
| Size: | 9-1/2 in |
| Special Features: | StreetLight Option |