Southwire ADAPTER, RV 15M 30F CLEAR RETAIL PKG
Southwire #:95213388
SKU: SOUT95213388
UPC: 029892095215
SKU: SOUT95213388
UPC: 029892095215
Your Price: $5.22
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product ADAPTER, RV 15M 30F CLEAR RETAIL PKG
Specification Sheet
Detailed Description
RV ADAPTER 15M 30F CLEAR RETAIL PACKAGING
| Application: | Extension Cord |
| Conductor Material: | Copper |
| Core: | PVC |
| Insulation Material: | pvc |
| Jacket Material: | pvc |
| Standard: | UL817 |
| Type: | Cord Set |
| Voltage Rating: | 5 +/-1 mA mA |
| Color: | Black |
| Amperage Rating: | 30 As |
| Temperature Rating: | -40 to + 60 C Celsius |
| Connection: | 5-15 to 30A RV 125v |
| Weight: | 0.312 lbs |