Your Price: $0.00 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product 8x1-1/2 1/4" HdInd HexWr SDrl T/S N2 Zc
Specification Sheet
Detailed Description
#8 x 1-1/2 Hex Washer (1/4) Hd DRILL TIP #2 Pt Zinc u/m 500
| Material: | Steel |
| Finish: | Zink Chromate |
| Head Color: | Silver |
| Head Type: | Indented Hex Washer |
| Thread Type: | UNC |
| Type: | Self-Drilling & Tapping Screw |
| Length: | 1-1/2 in |
| Head Height: | 0.096-0.11 in |
| Head Width: | 0.250-0.244 in |
| Size: | 8 |
| Thread Size: | 0.164 in |