NSi Industries 6x2-1/4 SqrDrv TrimScw FnThrdSTLBlk Shrp
NSi Industries #:JTHS3
SKU: NSIIJTHS3
UPC: 639720817812
SKU: NSIIJTHS3
UPC: 639720817812
Your Price: $0.00 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product 6x2-1/4 SqrDrv TrimScw FnThrdSTLBlk Shrp
Detailed Description
#6 x 2-1/4 Trim Hd SQ Dr Drywall Screw SHARP Pt Black Phos
| Finish: | phosphate |
| Material: | Steel |
| Length: | 2-1/4 in |
| Drive: | Square |
| Head Color: | Black |
| Head Diameter: | 0.236-0.216 in |
| Head Height: | 0.133-0.15 in |
| Head Type: | Trim |
| Head Width: | 0.236-0.216 in |
| Point Type: | Sharp |
| Screw Type: | Trim Head |
| Size: | 6 |
| Thread Size: | 0.138 in |
| Thread Type: | UNF |
| Type: | Trim Head Screw |