Pass & Seymour 20A 120VAC B+S WIRE DP PILOT RED
Pass & Seymour #:PS20AC2RPL
SKU: LEGRPS20AC2RPL
UPC: 785007195866
SKU: LEGRPS20AC2RPL
UPC: 785007195866
Your Price: $65.13 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product 20A 120VAC B+S WIRE DP PILOT RED
Specification Sheet
Warranty
Detailed Description
2-Pole Pilot Lighted Switch, Back and Side-Wire, 20A 120/277V
| Actuator: | Toggle |
| Color: | Red |
| Voltage Rating: | 120/277 |
| Size: | 3.3" |
| Product Height: | 3.281 in |
| Product Depth: | 1.073 in |
| Country code for ECCN: | MX |
| Voltage: | 120.0 V |
| Product Width: | 1.32 in |
| Application Sector: | Residential/Commercial |
| Amperage: | 20.0 A |