Pass & Seymour 20A 120/277VAC B+S WIRE COMM SP SW BK
Pass & Seymour #:CSB20AC1BK
SKU: LEGRCSB20AC1BK
UPC: 785007108941
SKU: LEGRCSB20AC1BK
UPC: 785007108941
Your Price: $4.82 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product 20A 120/277VAC B+S WIRE COMM SP SW BK
Specification Sheet
Warranty
Detailed Description
Construction 1-Pole Switch, Back and Side-Wire, 20A 120/277V.
| Color: | Black |
| Voltage Rating: | 120/277 |
| Size: | 3.3" |
| Product Height: | 3.281 in |
| Product Depth: | 1.073 in |
| Country code for ECCN: | MX |
| Application Sector: | Commercial |
| Voltage: | 120.0 V |
| Product Width: | 1.32 in |
| Amperage: | 20.0 A |