Pass & Seymour 20A 120/277VAC B+S WIRE COMM 3W SW BK
Pass & Seymour #:CSB20AC3BK
SKU: LEGRCSB20AC3BK
UPC: 785007108965
SKU: LEGRCSB20AC3BK
UPC: 785007108965
Your Price: $7.28 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product 20A 120/277VAC B+S WIRE COMM 3W SW BK
Specification Sheet
Warranty
Detailed Description
Construction 3way Switch, Back and, Side Wire, 20amp 120/277volt, Black.
| Actuator: | Toggle |
| Color: | Black |
| Voltage Rating: | 120/277 |
| Size: | 3.3" |
| Product Height: | 3.281 in |
| Product Depth: | 1.073 in |
| Country code for ECCN: | MX |
| Product Width: | 1.32 in |
| Application Sector: | Residential/Commercial |
| Amperage: | 20.0 A |
| Indoor/Outdoor: | Indoor |
| Seismic Tested: | No |
| Voltage: | 120/277 V |
| Connection Type: | Wired |
| Finish: | Matte |