Signify Lamps 16A21/PER/930/P/GU24/DIM 4/1FB T20
Signify Lamps #:558684
SKU: SIGN558684
UPC: 046677558680
SKU: SIGN558684
UPC: 046677558680
Your Price: $7.35 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product 16A21/PER/930/P/GU24/DIM 4/1FB T20
Specification Sheet
| Color Designation: | White (WH) |
| Input Frequency: | 60 Hz |
| T-Case Maximum (Nom): | 90 Deg C |
| Color Code: | 930 & CCT of 3000K |
| Color Consistency: | < 4 |
| Switching Cycle: | 50000 |
| Ambient temperature range: | -20 Deg C to 45 Deg C |
| Luminous Efficacy (rated) (Nom): | 100 lm/W |