Pass & Seymour 15A 120VAC B+S WIRE 3W PILOT CL
Pass & Seymour #:PS15AC3CPL
SKU: LEGRPS15AC3CPL
UPC: 785007195811
SKU: LEGRPS15AC3CPL
UPC: 785007195811
Your Price: $63.83 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product 15A 120VAC B+S WIRE 3W PILOT CL
Specification Sheet
Warranty
Detailed Description
3-Way Pilot Lighted Switch, Back and Side-Wire, 15A 120VAC
| Color: | Clear |
| Voltage Rating: | 120/277 |
| Size: | 3.3" |
| Country code for ECCN: | MX |
| Voltage: | 120.0 V |
| Amperage: | 15.0 A |
| Product Height: | 4.195 in |
| Product Depth: | 1.09 in |
| Product Width: | 1.25 in |
| Application Sector: | Industrial |