NSi Industries 14x3/4 3/8 Hd Drill Tip um 1,000
NSi Industries #:JTEKD9M
SKU: NSIIJTEKD9M
UPC: 639720814705
SKU: NSIIJTEKD9M
UPC: 639720814705
Your Price: $0.00 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product 14x3/4 3/8 Hd Drill Tip um 1,000
Specification Sheet
Detailed Description
14 x 3/4 Hex Washer (3/8) Hd Drill Tip #3 Pt Zinc u/m 1,000
| Material: | Steel |
| Length: | 0.75 in |
| Finish: | Zink Chromate |
| Head Color: | Silver |
| Head Type: | Indented Hex Washer |
| Thread Type: | UNC |
| Type: | Self-Drilling & Tapping Screw |
| Head Height: | 0.172-0.19 in |
| Head Width: | 0.375-0.367 in |
| Size: | 14 |
| Thread Size: | 14-14 in |