Your Price: $1.33 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product 14x2 IndHxWr 5/16"SDrl-TpngSw N3 410SS
Specification Sheet
Detailed Description
14 x 2 Hex Washer (5/16) Hd Drill Tip #3 Pt 410 Stainless Steel
| Head Type: | Hex Washer |
| Material: | Stainless Steel |
| Thread Type: | UNC |
| Head Height: | 0.172-0.19 in |
| Head Width: | 0.375-0.367 in |
| Length: | 2 in |
| Finish: | Stainless Steel |
| Head Color: | Stainless Steel |
| Type: | Self Drilling Tapping Screw |
| Special Features: | Made to American Standard Dimensions Number 3 Point |
| Class: | Screws |
| Size: | 14 x 2 |
| Thread Size: | 0.242 in |