Signify Lamps 14A19/CNG/830/FR/P/E26/D 4/4CT
Signify Lamps #:581827
SKU: SIGN581827
UPC: 046677581824
SKU: SIGN581827
UPC: 046677581824
Your Price: $19.25 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product 14A19/CNG/830/FR/P/E26/D 4/4CT
Specification Sheet
| Color Designation: | White (WH) |
| Color Code: | 830 & CCT of 3000K |
| Input Frequency: | 60 Hz |
| T-Case Maximum (Nom): | 90 Deg C |
| Switching Cycle: | 50000 |
| Color Consistency: | < 6 |
| Ambient temperature range: | -20 Deg C to 45 Deg C |
| Luminous Efficacy (rated) (Nom): | 114 lm/W |