Signify Lamps 14.5T8/COR/48-5CCT/MF18/G/DIM 25/1
Signify Lamps #:579672
SKU: SIGN579672
UPC: 046677579678
SKU: SIGN579672
UPC: 046677579678
Your Price: $12.21 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product 14.5T8/COR/48-5CCT/MF18/G/DIM 25/1
Specification Sheet
| Product Length: | 47.24 IN |
| Product Length - Metric: | 1200 mm |
| Input Frequency: | 50 to 60 Hz |
| T-Case Maximum (Nom): | 70 Deg C |
| Length A1: | 471.73 IN |
| Length A1 - Metric: | 11982 mm |
| Length A3: | 477.32 IN |
| Length A3 - Metric: | 12124 mm |
| Luminous Efficacy (rated) (Nom): | 124.00 lm/W |
| Switching Cycle: | 50000 |
| Color Code: | 3000K/3500K/4000K/5000K/6500K |
| Color Consistency: | 6SCDM |
| Color Designation: | 3000K/3500K/4000K/5000K/6500K |
| T-Storage (Range): | -40 Deg C to 65 Deg C |