Your Price: $0.00 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product 12x1 5/16" Head Hd Drill Tip um 1,000
Specification Sheet
Detailed Description
12 x 1 (5/16 Hd) Indented Hex Washer Hd Self Drilling #3 Pt Zinc u/m 1,000
| Material: | Steel |
| Finish: | Zink Chromate |
| Head Color: | Silver |
| Head Type: | Indented Hex Washer |
| Head Width: | 0.312-0.305 in |
| Thread Type: | UNC |
| Type: | Self-Drilling & Tapping Screw |
| Length: | 1 in |
| Head Height: | 0.139-0.155 in |
| Size: | 12 |
| Thread Size: | 0.216 in |