Your Price: $0.00 / EA
Add to List
If you would like to purchase a large amount and would like a custom quote, you can add build a quote
Ask about this product 10x1/2 1/4" Hd Drill Tip um 1,000
Specification Sheet
Detailed Description
10 x 1/2 Hex Washer Hd (1/4 Hd) Drill Screw #2 Pt Zinc u/m 1,000
| Material: | Steel |
| Finish: | Zink Chromate |
| Head Color: | Silver |
| Head Height: | 0.105-0.12 in |
| Head Type: | Indented Hex Washer |
| Head Width: | 0.312-0.305 in |
| Size: | 10 |
| Thread Size: | 0.19 in |
| Thread Type: | UNC |
| Type: | Self-Drilling & Tapping Screw |
| Length: | 1/2 in |