Signify Luminaries DL6R11ESCT1W Downlight R DS 6" 1100LM 5CCT 120V
$16.94
Signify Luminaries #: DL6R11ESCT1W
SKU: SIGNDL6R11ESCT1W
UPC: 190096131938
SKU: SIGNDL6R11ESCT1W
UPC: 190096131938
| Color Rendering Index (CRI): | 90 |
| Grade: | Value Grade |
| Number Of Pieces: | 1 |
| Downlight Type: | Lensed Downlight |
| Aperture Size Code: | 6 IN |
| Enclosure: | Metal |
| Photometric Distribution Type: | Diffuse |
| Color Temperature: | Selectable;2700 K;3000 K;3500 K;4000 K;5000 K |
| Efficacy: | 66 lm/W |
| Lamp Watts: | 14 W |
| Luminaire Lumens: | 1100 lumen |