Signify Luminaries DL4R7ESCT1W Downlight R DS 4" 700LM 5CCT 120V
$15.40
Signify Luminaries #: DL4R7ESCT1W
SKU: SIGNDL4R7ESCT1W
UPC: 190096131914
SKU: SIGNDL4R7ESCT1W
UPC: 190096131914
| Color Rendering Index (CRI): | 90 |
| Grade: | Value Grade |
| Number Of Pieces: | 1 |
| Downlight Type: | Lensed Downlight |
| Aperture Size Code: | 4 IN |
| Enclosure: | Metal |
| Photometric Distribution Type: | Diffuse |
| Color Temperature: | Selectable;2700 K;3000 K;3500 K;4000 K;5000 K |
| Efficacy: | 60 lm/W |
| Lamp Watts: | 11 W |
| Luminaire Lumens: | 700 lumen |