Signify Luminaries SD11RSLMZ10SCTUW Surface Mount R DS 11" 2LM 5CCT UNV
$57.93
Signify Luminaries #: SD11RSLMZ10SCTUW
SKU: SIGNSD11RSLMZ10SCTUW
UPC: 190096131839
SKU: SIGNSD11RSLMZ10SCTUW
UPC: 190096131839
| Color Rendering Index (CRI): | 90 |
| Grade: | Value Grade |
| Number Of Pieces: | 1 |
| Downlight Type: | Lensed Downlight |
| Enclosure: | Metal |
| Photometric Distribution Type: | Diffuse |
| Color Temperature: | Selectable;2700 K;3000 K;3500 K;4000 K;5000 K |
| Efficacy: | 70 lm/W |
| Lamp Watts: | 16 W;20 W |
| Luminaire Lumens: | 1200 lumen;1500 lumen |