Signify Luminaries FD3RSLMZ10SCTUW Flat Downlight R DS 3" 2LM 5CCT UNV
$16.17
Signify Luminaries #: FD3RSLMZ10SCTUW
SKU: SIGNFD3RSLMZ10SCTUW
UPC: 190096131679
SKU: SIGNFD3RSLMZ10SCTUW
UPC: 190096131679
| Color Rendering Index (CRI): | 90 |
| Grade: | Value Grade |
| Downlight Type: | Wet Location |
| Number Of Pieces: | 1 |
| Enclosure: | Metal |
| Photometric Distribution Type: | Diffuse |
| Color Temperature: | Selectable;2700 K;3000 K;3500 K;4000 K;5000 K |
| Lamp Watts: | 6 W;8 W |
| Efficacy: | 62 lm/W |
| Luminaire Lumens: | 370 lumen;500 lumen |